ຕົວເຊື່ອມຕໍ່ N ແມ່ນຕົວເຊື່ອມຕໍ່ RF ທີ່ມີເກຼียวທີ່ໃຊ້ສຳລັບເຊື່ອມຕໍ່ກັບສາຍ coaxial. ມັນມີທັງ impedance 50 Ohm ແລະມາດຕະຖານ 75 Ohm. ຕົວເຊື່ອມຕໍ່ N ການນຳໃຊ້ ເສົາອາກາດ, ສະຖານີຖານ, ການອອກອາກາດ, WLAN, ການປະກອບສາຍເຄເບີ້ນ, ໂທລະສັບມືຖື, ອຸປະກອນທົດສອບອົງປະກອບ ແລະ ເຄື່ອງມື, ວິທະຍຸໄມໂຄເວຟ, MIL-Afro PCS, ເຣດາ, ອຸປະກອນວິທະຍຸ, Satcom, ການປ້ອງກັນໄຟกระชาก.
ຍົກເວັ້ນການຕິດຕໍ່ພາຍໃນ, ຂະໜາດອິນເຕີເຟດຂອງຕົວເຊື່ອມຕໍ່ 75 ໂອມ ຕາມປະເພນີແລ້ວແມ່ນຄືກັນກັບຕົວເຊື່ອມຕໍ່ 50 ໂອມ. ດັ່ງນັ້ນ, ມັນຈຶ່ງເປັນໄປໄດ້ໂດຍບໍ່ຕັ້ງໃຈທີ່ຈະຂ້າມຕົວເຊື່ອມຕໍ່ຄູ່ດ້ວຍຜົນກະທົບຕໍ່ໄປນີ້:
(ກ) ຂາຕັ້ງເພດຊາຍ 75 ໂອມ - ຂາຕັ້ງເພດຍິງ 50 ໂອມ: ວົງຈອນເປີດສຳຜັດພາຍໃນ.
(ຂ) ຂາຕັ້ງເພດຊາຍ 50 ໂອມ - ຂາຕັ້ງເພດຍິງ 75 ໂອມ: ການທຳລາຍທາງກົນຈັກຂອງໜ້າສຳຜັດຂອງຊັອກເກັດດ້ານໃນ 75 ໂອມ.
ໝາຍເຫດ: ລັກສະນະເຫຼົ່ານີ້ແມ່ນເປັນເລື່ອງປົກກະຕິ ແລະ ອາດຈະບໍ່ໃຊ້ໄດ້ກັບຕົວເຊື່ອມຕໍ່ທັງໝົດ.
• ການປະກອບສາຍໄຟ
• ເສົາອາກາດ
• ອິນເຕີເນັດໄຮ້ສາຍ
• ວິທະຍຸ
• ຈີພີເອສ
• ສະຖານີຖານ
•ອາໂຟຣ
• ເຣດາ
• ຊິ້ນສ່ວນ
• ການປ້ອງກັນໄຟกระชาก
• ໂທລະຄົມມະນາຄົມ
• ເຄື່ອງມືວັດແທກ
• ອອກອາກາດ
• ດາວທຽມຄອມ
• ເຄື່ອງມືວັດແທກ

ຮຸ່ນ:ເບີໂທ-NF.12-RFC
ລາຍລະອຽດ
ຕົວເຊື່ອມຕໍ່ N ເພດຍິງ ສຳລັບສາຍໄຟທີ່ມີຄວາມຍືດຫຍຸ່ນ 1/2″
| ວັດສະດຸ ແລະ ການຊຸບ | |
| ຕິດຕໍ່ສູນກາງ | ທອງເຫລືອງ / ເງິນ |
| ฉนวนกันความร้อน | PTFE |
| ຕົວນຳທາງຮ່າງກາຍ ແລະ ຕົວນຳທາງນອກ | ທອງເຫລືອງ / ໂລຫະປະສົມຊຸບດ້ວຍໂລຫະປະສົມສາມຊະນິດ |
| ປະเก็น | ຢາງຊິລິໂຄນ |
| ລັກສະນະທາງໄຟຟ້າ | |
| ຄຸນລັກສະນະ | 50 ໂອມ |
| ຂອບເຂດຄວາມຖີ່ | DC~3 GHz |
| ຄວາມຕ້ານທານການສນວນ | ≥5000MΩ |
| ຄວາມແຮງຂອງໄດອີເລັກຕຣິກ | ≥2500 V rms |
| ຄວາມຕ້ານທານການຕິດຕໍ່ສູນກາງ | ≤1.0 mΩ |
| ຄວາມຕ້ານທານການຕິດຕໍ່ພາຍນອກ | ≤1.0 mΩ |
| ການສູນເສຍການແຊກ | ≤0.05dB@3GHz |
| VSWR | ≤1.08@-3.0GHz |
| ຂອບເຂດອຸນຫະພູມ | -40~85℃ |
| PIM dBc (2 × 20W) | ≤-160 dBc (2 × 20W) |
| ກັນນ້ຳ | IP67 |
ຄຳແນະນຳໃນການຕິດຕັ້ງສາຍເຄເບີ້ນທີ່ມີຄວາມຍືດຫຍຸ່ນສູງ N ຫຼື 7/16 ຫຼື 4310 1/2″
ໂຄງສ້າງຂອງຕົວເຊື່ອມຕໍ່: (ຮູບທີ 1)
ກ. ນັອດດ້ານໜ້າ
ຂ. ນັອດຫຼັງ
ປະเก็น C.

ຂະໜາດຂອງການປອກເປືອກແມ່ນສະແດງຢູ່ໃນແຜນວາດ (ຮູບທີ 2), ຄວນເອົາໃຈໃສ່ໃນຂະນະທີ່ປອກເປືອກ:
1. ໜ້າຜິວສຸດທ້າຍຂອງຕົວນຳດ້ານໃນຄວນຈະມີມຸມມົນ.
2. ກຳຈັດສິ່ງເຈືອປົນເຊັ່ນ: ຕະກອນທອງແດງ ແລະ ຮອຍຂູດຢູ່ເທິງໜ້າຜິວສຸດທ້າຍຂອງສາຍໄຟ.

ການປະກອບຊິ້ນສ່ວນປະທັບຕາ: ຂັນສ່ວນປະທັບຕາຕາມຕົວນຳດ້ານນອກຂອງສາຍໄຟດັ່ງທີ່ສະແດງຢູ່ໃນແຜນວາດ (ຮູບທີ 3).

ການປະກອບນັອດດ້ານຫຼັງ (ຮູບທີ 3).

ລວມນັອດດ້ານໜ້າ ແລະ ດ້ານຫຼັງເຂົ້າກັນໂດຍການຂັນສະກູດັ່ງທີ່ສະແດງຢູ່ໃນແຜນວາດ (ຮູບ (5)
1. ກ່ອນທີ່ຈະຂັນ, ໃຫ້ທານ້ຳມັນຫລໍ່ລື່ນໃສ່ວົງແຫວນໂອ.
2. ຮັກສານັອດດ້ານຫຼັງ ແລະ ສາຍໄຟໃຫ້ຢູ່ນິ້ງ, ຂັນສະກູໃສ່ຕົວເປືອກຫຼັກໃສ່ຕົວເປືອກດ້ານຫຼັງ. ຂັນສະກູໃສ່ຕົວເປືອກຫຼັກຂອງຕົວເປືອກດ້ານຫຼັງໂດຍໃຊ້ປະແຈລີງ. ການປະກອບສຳເລັດແລ້ວ.
