ຕົວເຊື່ອມຕໍ່ທິດທາງແບນກວ້າງຂອງ Telsto ໃຫ້ການເຊື່ອມຕໍ່ກັບເສັ້ນທາງສັນຍານໜຶ່ງໄປຫາອີກເສັ້ນທາງໜຶ່ງໃນທິດທາງດຽວເທົ່ານັ້ນ (ເອີ້ນວ່າ ຄຳສັ່ງ). ໂດຍທົ່ວໄປແລ້ວພວກມັນປະກອບດ້ວຍສາຍຊ່ວຍເຊື່ອມຕໍ່ທາງໄຟຟ້າກັບສາຍຫຼັກ. ປາຍດ້ານໜຶ່ງຂອງສາຍຊ່ວຍຈະຖືກຕິດຕັ້ງຢ່າງຖາວອນດ້ວຍປາຍທີ່ກົງກັນ. ຄຳສັ່ງ (ຄວາມແຕກຕ່າງລະຫວ່າງການເຊື່ອມຕໍ່ໃນທິດທາງໜຶ່ງທຽບກັບອີກທິດທາງໜຶ່ງ) ແມ່ນປະມານ 20 dB ສຳລັບຕົວເຊື່ອມຕໍ່, ຕົວເຊື່ອມຕໍ່ທິດທາງຖືກນຳໃຊ້ທຸກຄັ້ງທີ່ສ່ວນໜຶ່ງຂອງສັນຍານຕ້ອງຖືກແຍກອອກ ຫຼື ຕ້ອງລວມສັນຍານສອງອັນເຂົ້າກັນ. Telsto ສະເໜີຕົວເຊື່ອມຕໍ່ທິດທາງແບນແຄບ ແລະ ໄຮ້ສາຍທີ່ມີການເຊື່ອມຕໍ່ຕັ້ງແຕ່ 3 dB ຫາ 50 dB ຫຼືຫຼາຍກວ່ານັ້ນ.
| ລັກສະນະທາງໄຟຟ້າ | |
| ຄຸນລັກສະນະ | 50 ໂອມ |
| ຂອບເຂດຄວາມຖີ່ | 698-2700 MHz |
| ຄວາມຈຸພະລັງງານສູງສຸດ | 300 ວັດ |
| ການແຍກດ່ຽວ | ≥26 dB |
| ການສູນເສຍການແຊກ | ≤1.7±0.5 dB |
| VSWR | ≤1.25 |
| ປະເພດຕົວເຊື່ອມຕໍ່ | ຍິງ-N |
| ປະລິມານຂອງຕົວເຊື່ອມຕໍ່ | 3 |
| ອຸນຫະພູມປະຕິບັດການ | -35-+75℃ |
| ແອັບພລິເຄຊັນ | IP65 |
| ປະລິນຍາການເຊື່ອມຕໍ່, dB | 6 |
| ການເຊື່ອມຕໍ່, dB | 5.0±1.0 |
| ນ້ຳໜັກສຸດທິ, ກິໂລກຣາມ | 0.37 |
| ຄວາມຊຸ່ມຊື່ນ | 0 ຫາ 95% |
| IMD3, dBc@+43DbMX2 | ≤-150 |
| ແອັບພລິເຄຊັນ | ໃນຮົ່ມ |
ຄຳແນະນຳໃນການຕິດຕັ້ງສາຍເຄເບີ້ນທີ່ມີຄວາມຍືດຫຍຸ່ນສູງ N ຫຼື 7/16 ຫຼື 4310 1/2″
ໂຄງສ້າງຂອງຕົວເຊື່ອມຕໍ່: (ຮູບທີ 1)
ກ. ນັອດດ້ານໜ້າ
ຂ. ນັອດຫຼັງ
ປະเก็น C.

ຂະໜາດຂອງການປອກເປືອກແມ່ນສະແດງຢູ່ໃນແຜນວາດ (ຮູບທີ 2), ຄວນເອົາໃຈໃສ່ໃນຂະນະທີ່ປອກເປືອກ:
1. ໜ້າຜິວສຸດທ້າຍຂອງຕົວນຳດ້ານໃນຄວນຈະມີມຸມມົນ.
2. ກຳຈັດສິ່ງເຈືອປົນເຊັ່ນ: ຕະກອນທອງແດງ ແລະ ຮອຍຂູດຢູ່ເທິງໜ້າຜິວສຸດທ້າຍຂອງສາຍໄຟ.

ການປະກອບຊິ້ນສ່ວນປະທັບຕາ: ຂັນສ່ວນປະທັບຕາຕາມຕົວນຳດ້ານນອກຂອງສາຍໄຟດັ່ງທີ່ສະແດງຢູ່ໃນແຜນວາດ (ຮູບທີ 3).

ການປະກອບນັອດດ້ານຫຼັງ (ຮູບທີ 3).

ລວມນັອດດ້ານໜ້າ ແລະ ດ້ານຫຼັງເຂົ້າກັນໂດຍການຂັນສະກູດັ່ງທີ່ສະແດງຢູ່ໃນແຜນວາດ (ຮູບ (5)
1. ກ່ອນທີ່ຈະຂັນ, ໃຫ້ທານ້ຳມັນຫລໍ່ລື່ນໃສ່ວົງແຫວນໂອ.
2. ຮັກສານັອດດ້ານຫຼັງ ແລະ ສາຍໄຟໃຫ້ຢູ່ນິ້ງ, ຂັນສະກູໃສ່ຕົວເປືອກຫຼັກໃສ່ຕົວເປືອກດ້ານຫຼັງ. ຂັນສະກູໃສ່ຕົວເປືອກຫຼັກຂອງຕົວເປືອກດ້ານຫຼັງໂດຍໃຊ້ປະແຈລີງ. ການປະກອບສຳເລັດແລ້ວ.
